Orientační ceny dřeva

Měrnou jednotkou pro prodej palivového dřeva bývá nejčastěji m3.  Je ale třeba rozlišit, zda jde o metr dřeva, které je rovnané a nebo volně ložené. Obecně čím tvrdší dřevo a lépe připravené, tím je pochopitelně vyšší cena. Nejlevnější je tzv. samovýroba, kdy vám např. lesník nebo majitel lesa označí dřevo, které si můžete v lese připravit a odvézt. Je to současně nejvíce pracná varianta. Firmy, které palivové dřevo prodávají, nabízí několik možností odběru. Buď dřevo v plné délce, tzn. pro transport upravené klidně celé kmeny, a nebo vám dřevo dodají v určených délkách - např. 1m, 50cm, 33cm apod. Také se rozlišuje dřevo nařezané a štípané. Jak už bylo řečeno, cenu ovlivňuje spousta faktorů, např. lokalita, druh dřeva, jeho úprava, způsob dopravy apod.

Pokud máte v blízkosti les, zkuste se obrátit na jeho majitele , který vám může prodat dřevo na tzv. samovýrobu.

Znamená to, že vám v lese označí dřevo, které si můžete odvézt. Většinou to bývá dřevo z probírek nebo po lesní těžbě. Většinou je potřeba dřevo přímo kácet, což znamená mít určitou praxi a samozřejmě vybavení. V neposlední řadě je třeba myslet i na to, že třeba dřevo z lesa nějak odvézt. Vzhledem k tomu, že dřevo připravujete sami, cena bývá opět velmi slušná.

Lehké měkké dřevo (lípa, topol, olše)            600-900 Kč/m3
Měkké dřevo (smrk, borovice, modřín)            800-1100 Kč/m3
Tvrdé dřevo (buk, dub,  habr)                900-1700 Kč/m3
Ovocné dřevo (třešeň, švestka, hruška)        900-1700 Kč/m3

Uvedené ceny jsou pouze orientační!

V současné době je o palivové dřevo obrovský zájem a tak doporučujeme objednávat s dostatečným předstihem.

Copyright 2009 www.palivovee-drevo.cz. Všechna práva vyhrazena.
Kde koupit dřevo

Možností, kde koupit palivové dřevo je celá řada. Nabízí se využít nabídky firem, které se přímo výrobou palivového dřeva zabývají. Není s tím práce, stačí říct, jaké dřevo potřebujete a máte ho mít. Cena tohoto dřeva ale bývá současně nejvyšší.

Další možností jsou např. pily nebo firmy, které dřevo zpracovávají. Tam je většinou možné koupit nejrůznější odřezky, krajiny a jiné dřevo, které už nejde jinak zpracovat. K odběru bývá nejčastěji dřevo měkké, smrk nebo borovice.

Zajímavou možností je obrátit se ve vaší obci/městě na odbor, který má na starosti městskou zeleň. Většinou vám dřevo prodají za symbolickou cenu a navíc je tak možné získat i  poměrně dobré dřevo, např. z ovocných stromů kolem cest apod. Ideální je dřevo shánět brzy na jaře nebo koncem podzimu, když probíhají prořezávky nebo kácení.
Kachlová kamna
Kachlová kamna představují jeden z nejdokonalejších způsobů vytápění. Díky svým jedinečným vlastnostem se stávají stále oblíbenějšími. Účinnost spalování dosahuje až skvělých 90% a jednou roztopená kamna dokáží své teplo vydávat až 24 hodin. Stanou se působivou dominantou místnosti a je možné je dokonale přizpůsobit.

V dnešní době je samozřejmostí možnost napojení na otopnou soustavu. Kachlová kamna je možné vyrobit přesně podle přání zákazníka a nově jdou opatřit i prosklenými dvířky. Bezpodmínečně nutná je odborná stavba kamen. Kamnáři navrhnou správnou velikost kamen včetně vnitřních rozměrů a délky tahů tak, aby vaše spokojenost byla maximální.

V čem topit     Orientační ceny dřeva     Kde koupit dřevo    Vhodné druhy dřeva    Skladování a výroba
Na našich webových stránkách se zobrazují reklamy poskytované reklamními společnostmi třetí strany. Tyto společnosti mohou používat údaje (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo) o vašich návštěvách těchto i jiných webových stránek k poskytování reklam na zboží a služby, které vás zajímají. Chcete-li se o těchto postupech dozvědět další informace a chcete-li vědět, jak můžete těmto společnostem zabránit ve využívání uvedených údajů, klikněte sem.