Kde koupit dřevo

Možností, kde koupit palivové dřevo je celá řada. Nabízí se využít nabídky firem, které se přímo výrobou palivového dřeva zabývají. Není s tím práce, stačí říct, jaké dřevo potřebujete a máte ho mít. Cena tohoto dřeva ale bývá současně nejvyšší. Další možností jsou např. pily nebo firmy, které dřevo zpracovávají. Tam je většinou možné koupit nejrůznější odřezky, krajiny a jiné dřevo, které už nejde jinak zpracovat. K odběru bývá nejčastěji dřevo měkké, smrk nebo borovice.
Zajímavou možností je obrátit se ve vaší obci/městě na odbor, který má na starosti městskou zeleň. Většinou vám dřevo prodají za symbolickou cenu a navíc je tak možné získat i  poměrně dobré dřevo, např. z ovocných stromů kolem cest apod.
Ceny dřeva

Uvedené ceny jsou pouze orientační! V současné době je o palivové dřevo obrovský zájem a tak doporučujeme objednávat s dostatečným předstihem. Firmy, které palivové dřevo prodávají, nabízí několik možností odběru. Buď dřevo v plné délce, tzn. pro transport upravené klidně celé kmeny, a nebo vám dřevo dodají v určených délkách - např. 1m, 50cm, 33cm apod. Také se rozlišuje dřevo nařezané a štípané.
Pokud máte v blízkosti les, zkuste se obrátit na jeho majitele , který vám může prodat dřevo na tzv. samovýrobu. Znamená to, že vám v lese označí dřevo, které si můžete odvézt. Většinou to bývá dřevo z probírek nebo po lesní těžbě. Většinou je potřeba dřevo přímo kácet, což znamená mít určitou praxi a samozřejmě vybavení. V neposlední řadě je třeba myslet i na to, že třeba dřevo z lesa nějak odvézt. Vzhledem k tomu, že dřevo připravujete sami, cena bývá opět velmi slušná.

Jestliže vás příprava dřeva baví a máte ve svém okolí někoho, kdo potřebuje nějaký strom pokácet, můžete mu nabídnout obchod. Většinou bude rád, když si dřevo i odvezete a uklidíte po sobě :o)

Jak už bylo řečeno, cenu ovlivňuje spousta faktorů, např. lokalita, druh dřeva, jeho úprava, způsob dopravy apod.

Lehké měkké dřevo (lípa, topol, olše)            600-900 Kč/m3
Měkké dřevo (smrk, borovice, modřín)            800-1100 Kč/m3
Tvrdé dřevo (buk, dub,  habr)                900-1700 Kč/m3
Ovocné dřevo (třešeň, švestka, hruška)        900-1700 Kč/m3

Copyright 2009 www.palivovee-drevo.cz. Všechna práva vyhrazena.
V čem topit     Orientační ceny dřeva     Kde koupit dřevo    Vhodné druhy dřeva    Skladování a výroba
Na našich webových stránkách se zobrazují reklamy poskytované reklamními společnostmi třetí strany. Tyto společnosti mohou používat údaje (nikoli však jméno, adresu, e-mailovou adresu a telefonní číslo) o vašich návštěvách těchto i jiných webových stránek k poskytování reklam na zboží a služby, které vás zajímají. Chcete-li se o těchto postupech dozvědět další informace a chcete-li vědět, jak můžete těmto společnostem zabránit ve využívání uvedených údajů, klikněte sem.